Platina

Vienas iš rečiausių Žemėje randamų elementų - platina. Gamtoje ji aptinkama su nedidelėmis tos pačios grupės metalų, tokių kaip paladis, rodis, iridis, osmis bei rutenis, priemaišomis. Ji yra sidabro baltumo spalvos, kali, atspari korozijai medžiaga. Priskiriama ir tauriųjų metalų grupei. Šis laidus elektrai, chemiškai neaktyvus metalas yra nesunkiai tempiamas ir štampuojamas, pasižymi tąsumo savybe. Dėl savo ypatybių platina plačiai naudojama skirtingose srityse ir įvairių daiktų gamybai: nuo sužadėtuvių žiedų iki chirurginių reikmenų. Taigi, kokie yra dažniausi platinos panaudojimo būdai?

Platinos taikymas medicinoje 

Platina yra plačiai paplitusi odontologijoje, stomatologijoje, chirurgijoje. Ji naudojama gaminant įvairią medicininę įrangą: odontologinius prietaisus, chirurginius įrankius, kateterius. Kadangi platina yra neveikli žmogaus kūno temperatūroje, šis metalas ir kartu su juo ruošiami lydiniai naudojami protezavimui. 

Be to, platina nėra svetima radioterapijos ir chemoterapijos srityse kovojant prieš tam tikrų rūšių onkologines ligas. 

Juvelyriniai dirbiniai

Platina yra ilgaamžis ir patikimas taurusis metalas, todėl išties vertinamas juvelyrikoje. Platinos papuošalai ir ilgam laikui praėjus nekeičia spalvos, nepraranda žavingo spindesio. Verta paminėti, kad tai yra švarus metalas, todėl puikiai tiks į alergiją linkusiems žmonėms. Šis plastiškas metalas leidžia pagaminti pačius įspūdingiausius gaminius, tačiau platinai reikalinga labai aukšta lydymosi temperatūra, tad ne kiekvienas juvelyrikos meistras imasi su ja dirbti. Kuriant juvelyrinius dirbinius platina naudojama ir gryna, ir įvairiuose lydiniuose kartu su kitais brangiais metalais - sidabru bei auksu. Jos praba dirbiniuose gali būti kelių rūšių, tačiau populiariausia - 950.

Platina elektronikoje

Be abejonės, platina yra neatsiejama elektronikos pramonės dalis. Jau daug metų šis metalas dėl savo savybių yra naudojamas elektronikos kontaktuose ir įvairiose elektrodų sistemose. Platinos, kartu su rutenio metalu, galima rasti ir kompiuteriuose. Šis laidus elektrai metalas taip pat naudojamas kietųjų diskų gamyboje.

Automobilių dalys

Automobiliuose katalizatoriai padeda sumažinti kenksmingų cheminių medžiagų į aplinką išmetamą kiekį. Nemaža dalis reto platinos metalo yra naudojama būtent automobilinių katalizatorių gamyboje. Kartu su platina naudojamas rodis ir paladis suaktyvina tokius procesus kaip oksidacija ir deoksidacija, o dėl jų sumažėja pavojingų aplinkai išmetamųjų medžiagų kiekis. Dažnai katalizatoriaus kaina priklauso ne tik nuo rinkos kainos, bet ir nuo tauriųjų metalų kiekio, kuris panaudojamas jį gaminant

Rankų darbo papuošalai 8676-75137, Apyrankės, Auskarai, Kaklo papuošalai, Perlų vėriniai, Kolje, Papuošalų komplektai
GAMYBA, PARDAVIMAS, UŽSAKYMAI

www.papuosalai-rozanciai.mozello.lt