SWAROVSKI KRISTALAI

Danielis Swarovskis – žmogus, išradęs tobulą deimantų imitaciją, kurią pamėgo tokios garsenybės kaip Michaelas Jacksonas, Davidas ir Victoria Beckhamai, Paris Hilton, Jennifer Lopez, Nicole Kidman. Po daugiau kaip prieš šimtmetį krištolo apdirbimo pramonėje įvykdytos revoliucijos dabar
,,Swarovski“ verslas puikuojasi antroje stabiliausių Austrijos prekių ženklų reitingo vietoje.
„Swarovski“ verslo istoriją 19 amžiuje pradėjo austras D. Swarovskis (1862–1956 m.). Jis gimė Bohemijos kalnuose, Šiaurės Čekijoje. Danielio tėvas turėjo nedidelę stiklo dirbtuvę, kurioje gamino plaukų smeigtukus, bižuteriją ir kitus dirbinius. Jaunasis Swarovskis nuo mažų dienų mokėsi darbo su stiklu subtilybių, kol tapo šio amato profesionalu. Vaikystėje jis siejo savo ateitį su muzika ir svajojo tapti smuikininku. Neįgyvendinęs svajonės D. Swarovkis išvyko studijuoti į Paryžių. Būtent šis miestas lėmė visą likusį jo gyvenimą.
Lankydamasis vienoje pažangiausių elektros technologijų parodų vaikinas susidomėjo galimybe panaudoti elektrinius prietaisus krištolo šlifavimo srityje. Po dešimties metų, 1891 m., Danielis sukūrė pirmą elektrinį kristalų šlifavimo ir pjaustymo įrenginį. 1892 m. jis patentavo savo revoliucinį išradimą. Šis įrenginys palengvino visą rankomis atliekamą krištolo apdirbimo procesą.
1895 m. Vatense (Austrija) Danielis įkūrė įmonę, kurią dabar valdo jau ketvirtoji giminės karta, ir pavadino ją „Swarovski“ vardu. Pradžioje kompanijos prekių ženklas buvo edelveisas (liet. liūtpėdė), o 1988 m. buvo pakeistas į gulbės simbolį. „Swarovski“ kristalų paklausa augo žaibiškai, jie tapo vienais madingiausių juvelyrikos dirbinių.
XX a. pradžioje kompaniją tiesiog užplūdo užsakymai, tad į darbą buvo priimta 200 darbuotojų. Produkcija susidomėjo visa Europa, nes ji buvo prieinama ne tik turtuoliams, bet ir viduriniosios klasės atstovams. Netrukus į tėvo verslą įsitraukė ir trys sūnūs. Taip kompanija pradėta vadinti šeimos verslu. Jie uoliai mokėsi iš tėvo, kuris stengėsi perduoti visas žinias apie unikalią technologiją.
Danielio konkurentai bankrutavo vieni po kitų. Kai mados deivė Coco Chanel pradėjo naudoti kristalus savo kūryboje, visas iki tol Swarovskių manijos nepaliestas pasaulis susidomėjo šių kūrėjų gaminiais. Unikali technologija, kuri padėjo išgauti tokį kristalų spindesį, kruopščiai saugoma šeimos narių. Po įkūrėjo mirties jo vaikaitis Manfredas Swarovkis patobulino technologiją ir rado būdą, kaip išgauti įstabiausias kristalų spalvas.
Praėjus lygiai 20 metų po D. Swarovskio mirties, 1976-ųjų Kalėdų išvakarėse, kompanijos įpėdiniai išleido naują gamybos liniją „Silver Crystal“ ir pagamino pirmą figūrėlę. Tai buvo nedidelė pelytė, vėliau ežiukas, vėžlys, raganosis, gulbė... Visi šie gaminiai tapo kolekciniai. Jų kaina svyravo nuo 30 iki 60 JAV dolerių. Netrukus buvo įkurtas „Swarovski“ kolekcininkų klubas, kuriam priklauso daugiau nei pusė milijono žmonių iš viso pasaulio. Kartą per metus kiekvienam jų dizaineriai dovanoja pagal specialius eskizus sukurtą unikalią figūrėlę. Tokią unikalią, kad visi įrankiai, naudoti gaminant, ir patys eskizai nedelsiant sunaikinami.
Kompanijos šimtmečio proga 1995 m. netoli Insbruko miesto buvo įkurtas „Swarovski“ muziejus – milžiniška požeminė ola, kurioje nuolat lankosi turistai. Įėjimą į uolą saugo didžiulė padaro galva su naktį švytinčiomis akimis ir iš burnos besiveržiančiu kriokliu. Po žeme driekiasi stiklinis tunelis, ant kurio sienų išgraviruotos Williamo Shakespeare‘o, Federico Garcios Lorcos ir Johanno Wolfgango von Goethe eilės, kuriose paminėtas žodis „crystal“ (liet. krištolas). Prožektorių apšvietimas sudaro įspūdį, kad vanduo taip pat yra krištolinis.

Pats populiariausias eksponatas – didžiulis kristalas, patekęs į Guinnesso rekordų knygą. Jo svoris – 62 kilogramai, skersmuo – 40 cm ir 310 000 karatų. Maža to, muziejuje eksponuojamas ir mažiausias pasaulyje kristaliukas, kurio skersmuo yra vos 0,8 mm. Tarp eksponatų puikuojasi ,,minkštas‘‘ Salvadoro Dali laikrodis, pagamintas iš krištolo. „Swarovski“ imperija – antra pagal lankomumą vieta visoje Austrijoje.
1962 m. Marilyn Monroe dainuodama „Happy Birthday“ prezidentui Johnui F.Kennedy vilkėjo šiais kristalais siuvinėtą suknelę.
2011 m. pradžioje „Swarovski“ grupėje dirbo beveik 29 tūkstančiai darbuotojų.
Kompanija „Swarovski“ pagamina apie 80 proc. visų kokybiškoje bižuterijoje naudojamų kristalų.
2004 m. kompanija „Swarovski“ sukūrė šviestuvus išskirtinai legendinio filmo „Operos fantomas“ filmavimui.
Bondiados dalyje ,,Pasveikink mirtį kitą dieną“ (Die Another Day; 2002 m.) ledo rūmų sietynai inkrustuoti šiais kristalais.
2011 m. informacinių technologijų korporacija „Hewlett Packard“ rinkai pristatė „Swarovski“ kristalais puoštus kompiuterius.

Rankų darbo papuošalai 8676-75137, Apyrankės, Auskarai, Kaklo papuošalai, Perlų vėriniai, Kolje, Papuošalų komplektai

GAMYBA, PARDAVIMAS, UŽSAKYMAI

www.papuosalai-rozanciai.mozello.lt