KITOS PREKĖS

Vilnonės kojinės
8676-75137

Vilnonės kojinės, tikros vilnos 100%, vaikiškos pilkos kojines-16,5 cm. Antros didelės, pagal batų dydį ant 37-38 dydžio. Pilkos-6 euru. Didelės-15 euru. Mezgu pagal užsakymą išankstinį. Galima užsisakyti. Be nuolaidos.





Kai pagalvojame apie vilną, greičiausiai, pirma į galvą ateinanti mintis yra odą griaužiantys megztiniai, kuriuos tekdavo vilktis žvarbiomis žiemos dienomis. Tačiau mažai kas žino, kad vilnai taip pat priskiriami malonesni ir švelnesni pluoštai, kurie toli gražu neprimena nemalonių mezginių.


Tarp tokių yra merinosų vilna, kašmyras, alpaka ir kiti. Kol dar nepasibaigė šaltasis sezonas, kviečiame susipažinti su skirtingomis vilnos rūšimis, kurios lengviau padės išsirinkti tinkamą vilnonį megztinį.

Avies vilna

Kalbėdami apie vilną, įsivaizduojame būtent tradicinę avies vilną. Tai yra viena iš pigiausių ir prieinamiausių vilnų, todėl šios rūšies drabužių yra lengviausia rasti prekybos centruose bei turguose. Tačiau dauguma žino, ką reiškia niežtintys vilnoniai megztiniai. Taip yra dėl to, kad vilnos plaukeliai yra mažai elastingi, o jų paviršius primena žvynelius. Taip pat avies vilna yra linkusi trauktis ir veltis, jei yra netinkamai prižiūrima. Vis dėlto, avies vilnos drabužiai išlieka populiariausia žiemos apranga, nes puikiai sulaiko šilumą.

Merino vilna

Merino vilna yra gaunama iš merino avių, kurios daugiausia yra randamos Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Šių avių vilna yra kur kas švelnesnė negu tradicinių avių. Dėl plonesnio ir lankstesnio plauko merino vilna yra malonesnė odai ir nesukelia niežulio. Taip pat merino vilna puikiai sugeba prisitaikyti prie oro sąlygų: esant šalčiui, ji palaiko optimalią žmogaus kūno temperatūrą ir atvirkščiai. Todėl žiemą merino vilnos rūbus yra rekomenduojama nešioti kaip pirmąjį sluoksnį.

Ėriukų vilna

Ėriukų vilnos nederėtų painioti su avies vilna. Tai yra retesnė ir brangesnė vilnos rūšis, nes vilna gali būti nukerpama tik vieną kartą. Ėriukai yra nukerpami, būdami 6–7 mėnesių. Jų vilna yra švelnesnė ir malonesnė negu jų vyresnių giminaičių. Tai yra lanksti ir stipri vilna, kuri nereikalauja didelio apdorojimo. Kaip ir merino vilna, ėriukų vilna yra kvėpuojanti ir padeda reguliuoti žmogaus kūno temperatūrą.

Kašmyro vilna

Kašmyras yra gaunamas iš kašmyro ožkų, kurių daugiausia yra Kinijoje ir Mongolijoje. Kašmyras yra laikomas viena prabangiausia vilna. Pagrindinė priežastis – maži kailio kiekiai. Per metus iš vienos ožkos yra gaunama tik 150 g kailio, tad vienam megztiniui pagaminti tenka apkirpti netgi dvi ožkas. Dėl to šio audinio drabužių kainos yra itin aukštos. Kašmyro pluoštas yra ypač plonas ir lengvas, tačiau be galo stiprus ir švelnus, primenantis ploną merino vilną. Dažnai kašmyras yra maišomas su kitomis vilnomis, kad suteiktų joms papildomo švelnumo.

Alpakos vilna

Apakos vilna yra gaunama iš Peru gyvenančių alpakų, kurios yra panašios į lamas, tik mažesnės. Šie gyvūnai yra nukerpami tik vieną kartą per 2 metus. Skirtingai negu kitų rūšių, alpakos vilna natūraliai būna įvairių spalvų: baltos, juodos, tamsiai arba šviesiai rudos. Ji yra žymiai šiltesnė ir švelnesnė negu avies vilna. Dėl ypatingo švelnumo dažnai prilyginama šilkui. Taip pat ji neturi vilnai būdingų riebalų, dar kitaip vadinamo lanolino, todėl yra nealergizuojanti ir puikiai tinka žmonės, turintiems jautrią odą.

Moheros vilna

Moheros vilna yra gaunama iš angoros ožkos. Ši vilnos rūšis yra malonesnė negu avies vilna, tačiau ne tokia glotni kaip kašmyras, todėl patenka į viduriuką. Kailio plaukeliai yra stiprūs ir patvarūs, bei turintys švelnų blizgesį. Tačiau skirtingai negu kašmyras, angoros ožkos kailis yra labiau banguotas ir pūkuotas. Moheros audinys, panašiai kaip merino vilna, puikiai reguliuoja kūno temperatūrą – išgarina drėgmę ir neleidžia perkaisti.

Angoros vilna

Angoros vilnos nederėtų painioti su mohera ir ožkomis. Angoros vilna yra gaunama iš konkrečios triušių veislės – angoros. Dėl sunkesnio apdirbimo vilna priskiriama retesnei ir brangesnei rūšiai. Šio triušio kailis yra ypač lengvas ir pūkuotas. Jis netgi suteikia daugiau šilumos negu tradicinės avies vilna. Deja, dėl plaukelių plonumo pluoštas yra labai trapus ir lengvai lūžtantis. Dėl to angora neretai yra maišoma su stipresnės, elastingesnės rūšies vilnomis arba nailonu.

Nors tradicinė avies vilna dar pirmauja pasaulyje, iš visų vilnos rūšių vis didesnio žmonių susidomėjimo ir populiarumo susilaukia merinosų arba labiau žinoma kaip merino vilna. Šiomis dienomis ji yra be galo mėgiama Skandinavų šalyse, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Australijoje.

Kadangi tai yra natūralaus pluošto audinys, jis puikiai tinka naujagimiams. Dėl savo švelnumo medžiaga nekanda ir yra ypač maloni šalia odos. Suaugusieji bei vaikai mėgsta merino vilnos drabužius dėvėti kaip pirmąjį drabužių sluoksnį ne tik užsiimant žiemos sportais ir išvykomis į kalnus, bet ir kiekvieną dieną – į darbą, mokyklą, darželį, kiemą. Dėl savo terminių savybių merino vilna neleidžia perkaisti. Atvirkščiai – su ja nuolat bus jaučiamas šviežumo ir sausumo pojūtis.

Šiuolaikinės technologijos leidžia merino vilnos drabužius skelbti ne tik rankomis, bet ir skalbimo mašina. Drabužiai nesusitraukia, švariai išsiskalbia, nesusidėvi. Dėl to vis daugiau ir daugiau žmonių renkasi šio audinio drabužius ne tik žiemai, bet ir rudeniui, pavasariui bei vėsesnei vasarai.

Rankų Darbo Papuošalai
tel.8676-75137
www.papuosalai-rozanciai.mozello.lt
.